2016/10/26

MOJA BIBLIOTECZKA #4 - ŻONA_22 - MELANIE GIDEON

Cześć!
Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną częścią serii Moja Biblioteczka. Dotąd przedstawiałam Wam głównie literaturę opartą na faktach, dlatego też dzisiaj zmienimy nieco ton - tym razem będzie to powieść - momentami zabawna, momentami podobna do romansidła, może nawet wyciskacz łez prowokujący do przemyśleń : ) 
XXI wiek - czas, w którym technologia zaskakuje nas z dnia na dzień i daje nam w zasadzie nieograniczone możliwości. Chcemy porozmawiać z kimś zza oceanu? Nie ma problemu. Chcesz odwiedzić wujka w Australii? Wsiadaj w samolot i leć. Masz ochotę na sprzęt, który w Twoim kraju jest niedostępny? Sprowadzimy dla Ciebie co tylko zechcesz. Nauczyliśmy się żyć w ekspresowym tempie - pamiętasz, że dziadek szedł na drugi koniec wsi, gdzie był jedyny telefon i jeszcze oczekiwał na połączenie? Ty chwytasz smartfona, który jest przedłużeniem Twojej ręki i dzwonisz gdzie chcesz - a niech ktoś spróbuje nieodebrać. 
Epoka przyjemności nauczyła nas też pozbywania się rzeczy niepotrzebnych, zepsutych i zastępowania ich nowymi modelami. Niestety, coraz częściej dzieje się tak również ze związkami. Łatwiej nam się rozwieść, niż ratować to, w co wkładaliśmy (bądź powinniśmy wkładać) serce od wielu, wielu lat. 

Właśnie tak postrzegam tematykę tej książki. Tytułowa żona_22, tkwiąca od dwudziestu lat w małżeństwie, do którego wkrada się obojętność. Dom - dzieci - dom - dzieci, kto by w takiej sytuacji myślał o ratowaniu małżeństwa od rutyny? 
W takim momencie do naszej bohaterki przychodzi e-mail z propozycją wzięcia udziału w badaniu nad związkami z długoletnim stażem. Wraz z przydzielonym jej Asystentem_101 zaczyna odpowiadać na pytania dotyczące jej małżeństwa. Niestety (albo stety :p) kobieta odnajduje wspólny język ze swoim ankieterem, a ich znajomość zaczyna nabierać tempa. 

Zastanawialiście się kiedyś, czy można zakochać się w osobie poznanej internetowo? Albo czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? Alice, główna bohaterka książki stanie właśnie przed takimi dylematami, ale żeby dowiedzieć się, co wybrała, musicie osobiście ją poznać ;)

Bohaterowie powieści są bardzo interesujący, posiadają swoje charaktery i już od pierwszych stron jesteśmy w stanie się z nimi polubić. Dodatkowo książka jest napisana w taki sposób, że czyta się ją z większym zainteresowaniem, niż niektóre kryminały. 
Może nie jest to nowinka wydawnicza, ale mimo wszystko, szczerze Wam ją polecam : ) 

Do następnego wpisu, 
SnuKraina :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz i obserwację! Sprawiasz mi tym ogromną przyjemność =) Z wielką chęcią wpadnę też do Ciebie i się odwdzięczę. Nie martw się, z pewnością znajdę drogę =)

P.S. Pamiętaj, że pozostawiając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.