PURIFYING CHARCOAL CLEANSING NOSE PORE STRIPS
Głęboko oczyszczające paski na nos z aktywnym węglem
Producent: BEAUTY FORMULAS, U.K.
Pamiętacie jeszcze te paski oczyszczające od Nivea, które były dostępne naście lat temu w Polsce? Dla mnie były niezastąpione. Od momentu ich wycofania z rynku ciągle szukam zastępców. Próbowałam już wielu pasków, maseczek peel-off (recenzja części z nich pojawi się na blogu) i w zasadzie żadna nie przynosiła zadowalających rezultatów.
Ale ten produkt mogę polecić z czystym sercem. Co prawda u mnie wysychanie trwa dłużej niż przepisowe 10-15 minut, ale mimo dłuższego trzymania na nosie, produkt nie uczula, nie wywołuje podrażnień. Po zdjęciu paska pozostają na nim widoczne gołym okiem zanieczyszczenia, oraz suche skórki. Zdejmowanie tego paska w ogóle nie boli. Od razu po nałożeniu czuć efekt delikatnego chłodzenia, nie wiem jednak czy jest to efekt mentolu czy wody, którą dodatkowo moczę pasek by lepiej się przykleił.
Skóra na nosie po zdjęciu paska jest nie tylko miękka i delikatna, ale również wyraźnie oczyszczona.
Jedynym minusem tego produktu jest dla mnie rozmiar, paski mogłyby być o jakiś centymetr czy dwa szersze. Myślę, że gdyby cena była nieco niższa, byłby to dodatkowy atut, jednak kupując go w drogerii internetowej bądź na promocjach można choć trochę zaoszczędzić.
A co na temat tego produktu mówi producent?
Opis producenta:
Oczyszczające paski na nos ze specjalnie opracowaną formułą zawierającą aktywny węgiel są przeznaczone do usuwania zaskórników, zanieczyszczeń i sebum. Aktywny węgiel zawarty w paskach jest sprawdzonym środkiem w skutecznej walce z zanieczyszczeniami, a olejek z mięty pieprzowej i ekstrakt z oczaru wirginijskiego zapewniają uczucie chłodu i świeżości oraz działają ściągająco i przeciwbakteryjnie. Paski oczyszczają i zamykają pory, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza. Opracowane specjalnie do stosowania na powierzchni nosa, paski idealnie przywierają do zanieczyszczeń w porach, które są przyczyną zaskórników. Efekt jest widoczny natychmiast po usunięciu paska. Paski są hypoalergiczne oraz testowane dermatologicznie.
Sposób użycia:
Umyj twarz i dokładnie zwilż nos wodą. Nie przyklejaj paska na suchy nos. Usuń z paska plastikową warstwę ochronną, a następnie przyklej pasek gładką stroną na wilgotny nos i dociśnij, aby zapewnić dobry kontakt ze skórą. Pozostaw pasek na około 10-15 minut, aż do całkowitego wyschnięcia. Wysychając pasek sztywnieje. Po wyschnięciu powoli zdzieraj go zaczynając od brzegów nosa, pociągając w kierunku jego środka. Jeżeli pasek trudno usunąć, zmocz go wodą i delikatnie zdzieraj.
Skład:
- PVP/VA copolymer – kopolimer winylopirolidonu i octanu winylu. Substancja filmotwórcza, zwiększająca lepkość produktów kosmetycznych. Są to też chemikalia ropopochodne, często używane w kosmetykach do stylizacji włosów czy lakierach do paznokci.
- Polyvinyl Alcohol – alkohol poliwinylowy, który ma wpływ na lepkość produktu. Jest stosowany w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym ale również jest składnikiem klejów, lakierów, farb emulsyjnych w których spełnia rolę stabilizatora.
- Aqua/ woda
- Propylene Glycol – glikol propylenowy. Nawilża skórę, zapobiega wysychaniu kosmetyku, wspomaga działania konserwujące produktu. Do jego produkcji używany jest Ethylenoxid, gaz uważany za substancję rakotwórczą.
- Glycerin/ gliceryna/ alkohol trójwodorotlenowy – Jest to hydrofilowa substancja nawilżająca. Przenika przez warstwę rogową naskórka oraz ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Ponadto zapobiega wysychaniu kosmetyku oraz wspomaga jego konserwację.
- Bentonite – krzemian glinu, pełni funkcję zagęstnika.
- Charcoal Powder – węgiel, znany ze swoich właściwości absorbujących i oczyszczających.
- Kaolin – glinka porcelanowa, glinka biała. Jest to wypełniać kosmetyczny pochodzenia mineralnego. Jedna z najdelikatniejszych glinek. W kosmetyce jest stosowany w produktach przeznaczonych dla ceru tłustej i mieszanej, przy nadmiernej produkcji sebum. Doskonale je wchłania, ściąga pory.
- Hamamelis Virginiana – 0czar wirginijski, roślina o wielu właściwościach leczniczych, często stosowana w farmaceutyce. Jest znana chociażby ze swoich właściwości ściągających, przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych.
- Alcohol Denat. – alkohol denaturowany, zabezpiecza kosmetyk przed drobnoustrojami, a ponadto ma działanie tonizujące, oczyszczające, odświeżające a także odtłuszczające.
- Butylene Glycol – glikol butylenowy, czyli substancja odpowiedzialna w przemyśle kosmetycznym za prawidłowe nawilżanie skóry czy włosów. Jest też rozpuszczalnikiem dla niektórych substancji zawartych w kosmetykach, chociażby dla wyciągów roślinnych.
- Aloe Barbadensis – aloes zwyczajny, znany w kosmetyce od wieków. Stosowany ze względu na swoje liczne właściwości, do których zaliczyć możemy m.in. działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne a także regeneracyjne. Aloes oczyszcza oraz nawilża, a dodatkowo bardzo ładnie pachnie.
- Dipotassium Glycyrrhizate – sól dwupotasowa kwasu glicyryzynowego, pozyskiwana z korzenia lukrecji. Ma działanie nawilżające, łagodzi podrażnienia a także zmniejsza zaczerwienienie skóry oraz działa antyalergicznie. Często stosowany w walce z trądzikiem i podczas leczenia skóry.
- Glyceryl Isostearate – jest to składnik umożliwiające powstanie emulsji, poprawia konsystencję kosmetyków. Ma pośrednie działanie nawilżające, ponieważ zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody.
- Mentha Piperita Oil – olejek eteryczny z mięty pieprzowej, zawiera głównie mentol, który chłodzi skórę. Działa przeciwzapalnie, a także hamuje rozwój mikroorganizmów.
- Iron Dioxide – (dwu)tlenek żelaza, minerał stosowany jako barwnik w kosmetykach w kolorze żółtej, czerwonej oraz czarnej. Często stosowany w kosmetykach kolorowych w barwach ziemistych – pudrach, bronzerach, cieniach itp.
- Titanium Dioxide – (dwu)tlenek tytanu, kolejny minerał, stosowany tym razem jako pigment biały. Jest również stosowany jako jeden z lepszych, naturalnych filtrów przeciwsłonecznych.
- Methylparaben – substancja konserwująca, uniemożliwia rozwój mikroorganizmów. Jest dozwolony jako produkt występujący w kosmetykach, jednak w ograniczonym stężeniu. Według badań przeprowadzonych przez Komitet Naukowy ds. Produktów Konsumenckich jest bezpieczny w stosowaniu.
Pojemność: W kartoniku znajduje się 6 oddzielnie zapakowanych pasków.
Cena: Stacjonarnie ten produkt kupimy m.in. w drogerii Natura czy SuperPharm. Tam cena waha się w okolicach 18-20zł. W drogeriach internetowych produkt ten kosztuje około 15zł.
Ostateczne i chyba najważniejsze kryterium oceny, a więc... Czy kupię ten produkt ponownie?
Zdecydowanie tak. Po wielu nieudanych próbach chcę się nacieszyć produktem, który spełnia moje oczekiwania. Może z czasem nabiorę ochoty na dalsze eksperymenty. :)
Jakie są Wasze opinie na temat tego produktu? A może znacie coś innego, godnego polecenia?
Czekam na Wasze komentarze,
Do następnego wpisu,
SnuKraina :)
Jakie są Wasze opinie na temat tego produktu? A może znacie coś innego, godnego polecenia?
Czekam na Wasze komentarze,
Do następnego wpisu,
SnuKraina :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz i obserwację! Sprawiasz mi tym ogromną przyjemność =) Z wielką chęcią wpadnę też do Ciebie i się odwdzięczę. Nie martw się, z pewnością znajdę drogę =)
P.S. Pamiętaj, że pozostawiając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.